Kariyer Medikal Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Kiralarken Veya Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Kariyer Medikal'den Hasta Yatağı Kiralarken Veya Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Hasta yatakları başlıca üç ayarlanabilir özelliğe sahiptir:
  1. Yatağın bütün olarak yüksekliğinin ayarlanabilmesini sağlar.

  2. Yatağın baş kısmının kaldırılabilmesine ve indirilebilmesine olanak sağlar.

  3. Ayak bölümünde yükselme ve alçalma hareket kabiliyeti vardır.

  • Manuel hasta yatakları, yatağın altındaki üç el freni ile ayarlanır. Hastanın bu işlemleri yapabilmesinin çok zor olduğu için yardımcı bir kişinin gücü gereklidir ve krankları çevirme gücünden yoksun olanlar için bu yatakları kullanmak sorun oluşturabilir. Bu tip yatakların ayarlanabilmesi için bu işlemi yapacak olan kişinin bükülme veya diz çökme gibi bazı hareketleri yapması gerekir ve diz veya sırt problemleri olanlar için uygun değildir.
  • Yarı elektrikli hastane yatakları hastanın baş ve ayak pozisyonunu değiştirmek için elektrikli el kumandasına sahiptir. Yatağın bütün olarak yüksekliğini ayarlamak için tek bir elle çevirmeli krank kullanılır.

  • Tam elektrikli yataklar yarı elektrikli yataklarla aynı baş ve ayak yüksekliği ayarlamalarını yapabilir, ayrıca kullanıcıların kumanda üzerindeki tek bir düğmeye basarak yatağın yüksekliğini yükseltmesine ve düşürmesine olanak sağlar.

  • Yataktan düşme riski olanlar için düşük yüksek yataklar önerilir ve yan korkulukların kullanılması tavsiye edilir.

  • Obez hastalar için yataklar da firmamızda mevcuttur ve genellikle 250 kg ağırlığındaki kişiler için önerilir. Bu yataklar 150 cm veya 200 cm genişlikte mevcuttur.

  • Kariyer Medikal'den satın alınan veya kiralanan hasta yatağı modellerinde tam uzunlukta veya yarım boyda başlıklar, kilitlenebilir tekerler ve farklı yüksekliklerde yan korkuluklar bulunur. Lütfen sipariş verirken hastanızın durumunu göz önünde bulundurarak tercihinizi belirtin.

  • Hasta yatağı asla küçük bir alana sığdırılmaya çalışılmamalıdır. Yatağın hareketli parçaları için her iki tarafta yeterli boşluklar ve bakıcıların hastaya kolay erişimi için geniş bir alan olmalıdır. Topraklı bir elektrik prizine yakın olmalıdır. Hastanın güvenliği ve konforu için yatağın tekerlekleri daima kilitlenmelidir.


Hasta Karyolası
Yorumlar - Yorum Yaz