Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.

Facebook'ta ürün ve hizmetlerimizle ilgili sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Hasta Odası Nedir?

Hasta Odası Nedir?

Uzun süreli rahatsızlıklar hem hastalar hem de ona bakmakla yükümlü olanlar için çok zordur. Hayatta başınıza gelecek en zor konulardan birisi olan uzun süre yatmak zorunda olan hastalar için evde bir hasta odası hazırlamak gereklidir. Hasta odası nedir diye soracak olursanız öncelikle bir her hasta için hasta yatağı olması gerekiyor. Hastaların rahat etmesi ve onlara bakana da kolaylık sağlanması için bir hasta yatağı gerekiyor. Hasta yatakları hastaların farklı ihtiyaçlarına göre farklı işlevlere sahip yataklardır. 

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta odası nedir sorusunun en önemli yanıtı içerisinde bir hasta yatağı bulunan odadır olacaktır. Hasta yatakları hastaların boyu, kilosu ve diğer özelliklerine farklı özellikte olur. Hastanın ne kadar süre kullanacağına bağlı olarak hasta yakınları isterse bir yatak kiralayabilir ya da satın alabilir. Bazı hasta yatakları kumandalı ve manuel olarak yükseltilip alçaltılırken, bazıları tek ya da çift motorlu olabilir. Hatta hasta yatakları üç ya da dört motorlu da olabiliyor. Çok ağır ve obez hastalar için üretilen asansörlü hasta yatağı da üretiliyor.

Hasta Yatağı Nasıl Seçilir?

Hasta yatağı hastanın ihtiyaçlarına göre seçiliyor. Eğer hasta çok ağırsa ve hiç hareket edemiyorsa üç ve dört motorlu ya da asansörlü bir yatak seçilebilir. Hasta yatakları elektrikli olarak üretilir. Kumandaları ile baş tarafları ve ayak kısımları yükseltilip alçaltılabilir. Bu durum hastanın sürekli aynı pozisyonda yatmaması içindir. Hiç hareket edemeyen hastaların vücudunun zarar görmemesi için bu gerekli olan bir şeydir. 

Hasta Yatağı Nasıl Üretilir?

Hasta yatakları bakteri barındırmayan ve kolay kolay kir tutmayan özel bir malzemeden yapılıyor. Bazıları korkuluklu olarak da üretiliyor. Korkuluk malzemeleri de bakteri barındırmayan bir malzemeden yapılıyor. Hasta odasındaki bütün malzemeler bu şekilde üretilmiş olmalıdır. Hastaya bakan kişi için bu gibi özellikler çok önemlidir. Çünkü hasta odaları kesinlikle hijyenik ve temiz tutulmalıdır. Bu odanın hem temiz hem de düzenli olması sadece hasta için değil ona bakan kişinin de rahat etmesi için çok önemlidir. Hasta yatağının da kolay temizlenebilir olması gereklidir.

Hasta Odasının Diğer Özellikleri

Hasta odası nedir sorusunun bir diğer önemli yanıtı bu odanın diğer odalardan ve sesten daha uzak olması gerektiğidir. Hasta odaları yüksek sesten uzak tutulmalıdır. Öte yandan fazla sıcak ya da fazla soğuk olmamalıdır. Nemden, rutubetten ve fazla sesten mümkün olduğunca yalıtılmalıdır. Ayrıca yeterince hava almalı ve aydınlık olmalıdır. Hasta odasının sürekli havalandırılması şarttır. Hasta yatağı odanın uygun bir köşesine yerleştirilir ve gerekli olmadıkça odada fazla eşya olmamalıdır. Çünkü temizlik için sadelik ve düzen şarttır. 

Havalı Hasta Yatakları

Hasta yatağı çok alçak ya da yüksek olamaz. Hastaya bakan kişi rahat bir şekilde hastaya ulaşmalıdır. Hasta küçük yaştaysa ve yataktan düşme ihtimali yüksekse mutlaka korkuluklu bir yatak kullanılmalıdır. Havalı hasta yatakları ise zaman zaman yatağa hava üflenmesi mekanizması ile çalışır. Böylece hasta hareket edemese de hareket etmiş gibi olur. Sürekli yatmaktan kaynaklı ortaya çıkan yaralanmaların da önüne geçilmiş olur. Hastaların rahat etmesi için bu tür yataklar da tercih edilebilir. 

Hasta Odasında Neler Yer Alır?

Eğer hasta yatalak değilse odada bir komodin ve şifonyer de bulunabilir. Hatta ara sıra yatağın ve döşeğin havalandırılması sırasında hastanın oturması için bir başka sedir de yer almalıdır. Yataktaki çarşafın her zaman çok gergin ve temiz tutulması önemlidir. Hastanın  kullanacağı yorgan son derece hafif olmalı ve hastayı rahatsız etmemelidir. Hastanın sağlığı için yatak her zaman temiz tutulmalı ve odada düzenli olmalıdır. Başka bir kişinin de odada kalması gerekiyorsa yataklı bir kanepe ve bir kaç sandalyede bulundurulabilir.

Dekoratif Hasta Odaları

Bazı hastalar daha bilinçlidir ve odadaki detaylar onları mutlu edebilir. Bu yüzden onların kalacağı odalar daha özenli hazırlanabilir. Hasta yakınları imkanları varsa ahşap dekoratif hasta yataklarından satın alabilir ve odayı süslemek için hijyenik tutulması kolay olan eşyalar seçebilir. Dekoratif hasta yatakları da kesinlikle bakteri barındırmayan bir malzemeden üretilir. Kullanımları rahat ve temiz tutulmaları kolaydır. Odayı güzelleştirmek için tablo ya da dekoratif bir kaç ürün de kullanılabilir.

Hasta Odası


Yorumlar - Yorum Yaz