Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.

Facebook'ta ürün ve hizmetlerimizle ilgili sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Hasta Yatağı Yapımında Kullanılan Malzemeler

İnsanlar için en önemli durumlardan biri sağlıklarıdır. Sağlık sorunu yaşadıklarında tedavi olabilirler. Tedavi olurken hastaneye yatışları gerçekleşebilir. Yatış işlemi için hastanelerde yataklar bulunur. Yataklar hastalar için tasarlanmış ürünlerden biridir. Hastalara yatakların en iyi şekilde sunulması gerekir. Bunun için hasta yatağı malzemeleri bulunur.

Malzemelerin içerisinde hastalar için oluşturulan çarşaf yer alır. Yatağı korumak amacıyla da koruyucu örtü kullanılır. Uygulama aşamasında ise steril eldiven kullanımı önemlidir. Yatağın hazırlanması için ara muşamba ve ara çarşaf da kullanılır. Hastanın rahat edebilmesi için yastık ve yastık kılıfı gerekir. Ürünler her hasta yatışı öncesi temizlenir. Hastanın bazı durumlarında kullanılabilecek battaniye de hazır olarak bulundurulur.

Boş Hasta Yatağı Nasıl Yapılır?

Hastaların sağlık durumları için yatakları en iyi şekilde hazırlanabilir. Yatağın hazırlanabilmesi için ilk olarak malzemeler temin edilir. Yatak ve odanın havalanması için camlar açılabilir. Yatağı yapacak görevli öncelikle ellerini yıkamalıdır. Ellerini kuruladıktan sonra ise eldiven giymelidir. Yatağın yanında yer alan korkuluklar indirilir. Yatak çarşafı ayak ve baş alanlarına gelebilecek şekilde serilir. Hasta için gerekli bir durum varsa ara muşamba yerleştirilir.

Muşambanın bir üst bölümünde ise ara çarşaf yer alır. Yerleştirilen muşamba ve çarşaflar tüm alana gergin bir şekilde serilir. Çarşafların gerginliği ile hastada oluşabilecek yatak yaralarına karşı önlem alınabilir. Ürünlerin üzerine battaniye ve pike yerleştirilir. Bu ürünler de gergin bir şekilde uygulanmalıdır. Uygulamanın son aşamaları ise yastık kılıfını takarak, yastık baş bölümüne bırakılır.

Hasta Yatağının Düzenlenmesi

Sağlık problemi sebebiyle yatağı kullanan hastalar üzerindeyken yatak yapılabilir. Yapım işlemi boş hasta yatağı uygulamasına benzer özelliktedir. Üzerinde hastanın olduğu düşünülerek bazı önlem ve değişiklikler yer alabilir. Yatağı değiştirme işlemine başlamadan hastadan izin istenir. Yapılacak uygulamanın aşamaları paylaşılabilir. Değişim işlemi için görevlinin yanında temiz bez bulundurabilir. Odanın havalandırması sağlanabilir.

Hasta durumuna göre farklı bir yatağa ya da sandalyeye alınabilir. İşlem için eller steril hale getirilerek, eldiven takılır. Çarşaf ve diğer malzemeler sırasına göre yerleştirilmeye başlanır. Kirli olan malzemeler, kirli sepetine aktarılabilir. Hasta mahremiyeti için ortamın görüntüsü kapatılabilir. Bunun için yatakların biraz ilerisinde genellik perdeler bulunabilir. İşlem bitiminde hastanın istek ya da ihtiyacı olup olmadığı sorulabilir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yatakları kişilerde oluşabilecek sağlık sorunlarına yönelik üretilir. Üretimi yapılan çok sayıda çeşit yer alabilir. Çeşitleri hastaların sağlık sorunları düşünülerek seçilebilir. Seçenekler arasında ev tipi hasta yatakları yer alabilir. Ev tipi hasta yatağı genel olarak elektrikli eşyalardır. Elektrikli olmasının sebepleri hareket edebilmesidir. Hareket edebilmesi için de kumanda ile yönetilir. Kumanda gücünü elektrik enerjisinden alır. Tercih edilebilecek hasta yatağı modelleri arasında havalı yataklar bulunabilir. Bu tür yataklar genellikle sürekli yatması gereken hastalar için seçilebilir. Sürekli yatan hastalarda yara oluşumu görülebilir. Havalı yataklar yaranın oluşmasını önlerken, terleme durumunu da önleyebilir. Modellerden bazıları da lazımlıklı ve motorlu hasta yataklarıdır. Farklı modellerin varlığı da söz konusudur.

Lazımlıklı Hasta Yatakları

Kişilerin sağlıkları bozulduğunda iyileşmeleri için bir süreç gerekir. İyileşme sürecinde hastaların durumları farklı gösterebilir. Hasta kişinin ayağa kalkma durumu yoksa uygun bir yatak seçilebilir. Uygun yataklar arasında lazımlıklı olanlar bulunabilir. Hastalar bu yataklar ile tuvalet ihtiyaçlarını giderebilir.

Yatağın özellikleri sayesinde kişinin psikolojik durumu da etkilenmemektedir. Yatağın teknik özellikleri ise oldukça detaylı düşünülmüştür. Sürekli yatma durumu düşünülerek son derece sağlam bir tasarıma sahiptir. Genel olarak her hastanın ağırlığına uygun modeli yer alabilir. Yatakta bulunan fonksiyonel özellikler ile de hasta rahat edebilir. Yatakların kullanımı ise evler için uygundur. Bazı hastane ve sağlık kuruluşlarında yer alabilir.

Motorlu Hasta Yatakları

Günümüzde teknolojinin varlığı hastalara da etki edebilir. Hastalar için geliştirilen yataklar yer alabilir. Geliştirilen modeller arasında motorlu hasta yatakları da bulunabilir. Motorlu yatakların varlığı ile hastalara bakıcı gerekmeyebilir. Hasta normal yaşamındaki çoğu hareketi yatağın mekaniği ile gerçekleştirebilir. Yatağın baş bölümünü kaldırma özelliği bulunur. Sırt bölümü için de hareket yeteneği yer alır.

Yatak neredeyse hastayı oturur pozisyona getirebilir. Hastanın özellikle yemek ihtiyacını karşılarken yatağın özellikleri önem taşıyabilir. Hastanın yatakta hareket yeteneği kısıtlanır. Ayak ve baldır bölgesi için geliştirilen mekanik kısım ile hareket sağlanabilir. Hastanın tuvalet ihtiyacını karşılamak için kalkması gerekebilir. Bu bağlamda yatağın ana bölümünü aşağı hareket ettirilebilir. Hasta zorlanmadan ayağa kalkabilir. Yatağın tasarımı hastaneler için uygun olabileceği gibi ihtiyaç halinde evlerde kullanılabilir.

Hasta Yatağı Nasıl Alınır?

İnsanlar ürün seçerken çeşitli parametreleri hesaplayarak en iyi sonuca ulaşmak ister. Ürün için kişilerin istekleri kadar ihtiyaçları da önemlidir. Doğru ürünün seçilmesi hastalar için de önem taşımaktadır. Hastanın sağlık sorununa yönelik bir yatak seçimi yapılabilir. Seçimi yaparken kişilerin psikolojisi ve ihtiyacı ön plan olabilir.

Hastanın çoğu zamanını yatakta geçireceği düşünülebilir. Hastaya göre lazımlıklı, motorlu ya da ortopedik yatak seçilebilir. Hastalar için kullanılacak yatağın malzemeleri de etkilidir. Malzemeler hastaya zarar vermeyecek ürünlerden seçilebilir. Malzemeler özellikle yatağa bağlı hastalar için son derece önemlidir. Yatağın seçiminde özellikleri kadar mali durumu da düşünülebilir. Hasta yatakları satın alınabilir. Kişilerin bütçesine göre yatakların kiralandığı da bilinenler arasındadır.
  
59 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın