Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.

Facebook'ta Hasta Yatağı ürün ve hizmetlerimizle ilgili sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Ev Tipi Hasta Yatakları Fiyatları

Yeni nesil ev tipi hasta yatağı ürünleri her zaman profesyonel çözümler sunar. Bu nedenle yeni nesil evde hasta yataklarında birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Katlanır yatak sayesinde hemşire işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilir. Yatakta hastanın ihtiyacına göre serumluk ve ayaklık bulunmalıdır. Bu cihazlar hasta başında yoksa, hasta gerekli olan en kaliteli ürünleri almalıdır. Hastanın uyku süresi çok önemlidir. Bu nedenle hiçbir masraftan kaçınılmamalıdır. Ev Tipi hasta yatakları fiyatları karyolanın kalitesi ile doğru orantılı olacaktır.

Ev Tipi Hasta Yatağının Özellikleri Nelerdir?

Evde hasta yataklarının boyutları hastanın rahat edebileceği büyüklüktedir. Ayrıca evde çok geniş alanlar kaplamaz. Ev hasta karyolası modelleri ahşap ve sert plastikten imal edilmektedir. Günümüzde çoğunlukla sert plastik şilteler tavsiye edilmektedir. Sert plastik iyi görünüyor ve hastaya daha rahat bir yatak sağlıyor.

Tedavinin büyüklüğüne ve hastanın sağlığına bağlı olarak hastanede veya evde hem fiziksel hem de sosyal açıdan faydalı bir ürün olan mobil karyolanın her türlü modeline hasta yatağı denir. Trabzanlar, hareketli başlıklar, ayaklıklar, yatak makaraları ve IV askıları bu yatakların önemli özellikleridir. Hasta yatakları donanımlarına ve hareketliliklerine göre kategorilere ayrılmaktadır. Fiziksel olarak sahip olduğu cihazlar kullanımlarına göre isimlendirilmektedir.

Hasta yatağı donanıma göre hastane tipi ve ahşap, hareket kabiliyetine göre manuel ve motorlu yatak olarak sınıflandırılmaktadır. Ayrıca motorlar motor sayısına göre de sınıflandırılmaktadır.

Ahşap Görünümlü Hasta Yatakları

Bu tip karyola sadece hasta karyolası olarak değil, rayları indirildiğinde baza olarak da kullanılabilir. Genellikle bu yataklar görüntüsü ile hastane ortamı havası verdiği için tercih edilmektedir. Yani hastayı mental olarak daha güçlü kılar. Genellikle yaşlı yatağı olarak bilinir ve huzurevlerinde yaygın olarak kullanılır.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Bu tip hasta karyolaları genellikle seyyar, kumandalı ve elektriklidir. Ayrıca korkuluklar hemen hemen her eve uygundur. Ahşap genellikle ev kullanımı için bir hasta yatağı için daha iyidir; Felçli hastalarda hasta liftleri tercih edilmektedir.

Motorlu Hasta Yatakları

Hastanın hemşireye bağımlılığı düşünülerek geliştirilen bu yatak bağımlılığı en aza indirerek hastaya tam kontrol sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Hastalık sırasında hastanın ayakta duramadığı durumlarda tuvalet kullanımı için geliştirilmiştir. Bu tip hasta yatağı sürekli çocuk bezi kullanmak yerine oldukça kullanışlıdır. Bu sayede hasta kendini psikolojik olarak biraz daha rahat hissetmekte ve sağlık açısından tehlikede olmamaktadır. Ayrıca bu tip yataklar oldukça dayanıklıdır ve ağırlık problemi yoktur.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağında sürekli terleme, kızarıklık, ülser gibi problemler olduğunda havalı hastane yatakları bu sorunları ortadan kaldırır. Bu havalı yataklar terletmeyen kumaşları sayesinde yaralanmaları önler, basıncı kontrol eder ve terlemeyi azaltır, hava üfleme sistemi ile terlemeyi engeller. Sürekli yatmak zorunda kalan hastalarda, genellikle aynı yerde yatmaktan kaynaklanan kan hücresi hareket kaybı nedeniyle bu bölgelerdeki hücreler ölmeye başlar.

Ancak kızarıklık, morarma ve yaralar oluşmaya başlar. Bu tür yataklar, bu yaralanmaların oluşmasını önlemek için en iyisidir. Son olarak, şişme yatakların ayrıca ter önleyici işlevi vardır.

Hasta Yatağı Alırken Nelere dikkat Edilmelidir?

Kurum bakımı için yatak almayı düşünüyorsanız, satın almadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var. İşte dikkat edilmesi gereken bazı noktalar;

  • Mevcut hasta yatağı hastanın genel sağlık durumuna uygun olmalıdır
  • Hareket kabiliyeti açısından hastanın ağırlığına uygun yatak seçimi önemlidir
  • Yan korkuluklar kullanılabilir, dayanıklı ve hijyeniktir.
  • En az 1 adet serum askısı oturma yeri ve serum askısı olmalıdır
  • Tekerlekler 360 derece hareket edebilen ve kilitlenebilir olmalıdır
  • Yönetim sistemi sorunsuz, kullanımı kolay motorlu hasta yatağı olmalıdır
  • Güvenilir bir tedarikçiden temin edilmelidir,
  • Kaliteli, güvenilir ve garantili olmalıdır. Kesinlikle açıklanmalıdır.

Hasta Yatağı Nereden Alınır?

Yatalak, yaşlı ya da yatalak evde servis hizmeti için en önemli ihtiyaç hastane yatağıdır. Günümüzde birçok hasta yatağı imalatçısı ve tedarikçisiyle, hasta yatağı sağlamak için ve aynı zamanda hastane yatağı olarak da temasa geçilebilmektedir. Maddi durumu iyi olmayan ve SGK kapsamındaki kişiler SGK ödemesi ile hastalık izni başvurusunda bulunabilirler.

Ayrıca birçok ilde başta belediyeler olmak üzere vali ve kaymakam gibi devlet kurumları ücretsiz hasta yatakları sağlayarak hasta ve yakınlarının yardımına koşmaktadır. Düzenli evde bakım için birçok hasta yakını kiralık hasta yatağı kullanmaktadır. Bazı sağlayıcılar, standart hasta yatağı kiralama hizmetleri ile bu ihtiyaçları karşılamakta ve hasta ve ailelerinin süreci en uygun şekilde tamamlamalarına yardımcı olmaktadır.

Hastane Yataklarının Maliyeti Nedir?

Hasta yatağı fiyatları sabit değildir. Hastane yatağı satın alan ve kiralayan kişilerin merak ettiği bir soru da hastane yatağı kiralama fiyatlarının ne kadar olduğudur. Hasta yataklarının tasarımı değiştikçe hasta yatağı fiyatları da değişmektedir. Kaliteli modeller tercih edildiğinden hastane yataklarının fiyatları da yükselmektedir.

Hastane yatağı kiralama seçeneklerinin artmasıyla ilgili fiyatlandırma sorunları da değişir. En ideal hasta yatağı modeli, hastanın durumuna göre öncelik verilen yatak modelidir.

Evde Hasta Yatağı Nasıl Kiralanır?

Yatak kiralamak, satın almaktan pek farklı değil. Satın alımlarda olduğu gibi, kiralamak için satıcıyla iletişime geçmelisiniz. Mümkünse rulmanları görmek için üreticiyi ziyaret edebilirsiniz. Gerekli belgeleri imzalamadan önce gerekli tüm koşullar görüşülüp yerine getirilmelidir. Bu belgeler kiralama süresi, kullanım koşulları, kullanım ve daha fazlasını içerir.

Bu şekilde, yatağa bir şey olursa üreticiye zarar vermez. Sonuçta bu yatakları kiralıyorsunuz. Bu nedenle kiralama süresi sonunda üreticiden aldığınız şekliyle iade etmelisiniz. Hasta yatağı kiralama ve satışı da bulunmakta olup, hastane servisleri tarafından hastane yatakları satın alınmaktadır. Hasta yatağı modelleri arasında havalı ve motorlu hasta yatakları firmamız tarafından en hızlı şekilde adrese teslim edilir.

 

  
59 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın