Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.


...
Ev Tipi Hasta Yatağı Modelleri

Günümüzde her tür sağlık sorunların ortaya çıktığı bir dönemdeyiz. En çok da salgın hastalıkların çoğaldığı ve ölümleri de beraberinde getirmektedir. Salgın olan korona virüs ve diğer hastalıkların çoğalmasıyla insanların yasam kalitesi de düşmüştür. Yaşlıların, rutin hastalıklarınin yanında salgın hastalığa yakalanması bazılarında ölümle sonuçlanmıştır. Bazı ağır hastalıklarda ve kazadan sonra yatağa bağlı hastaların bakımı da zorlanmıştır. Çoğu hastalar tedavisi için uzun sureli yatağa bağlı olduğundan hastanede kalmak istemezler. Bu sebeplerden dolayı, firmalar hasta yataklarında üretimi daha çok artırdı. Hastanelerde her hastalar için hasta yatağı gereğinden fazla tedarik edilmiştir. Hastaların evde bakım istediklerinden, hasta yataklarında farklı modelleri üretildi.

Hasta Yatakların Çeşitleri

Her türlü ağır veya kırılma çıkık gibi hastalıklara göre farklı hasta yatak çeşitleri yapılmıştır. Hasta yatak çeşitleri şunlardır; ahşap görünümlü hasta yatağı olarak bu tipte olan yataklar yalnız hasta yatağı olarak kullanımının yanı sıra korkulukları indirildiği zaman baza olarak da kullanılabilme özelliğine sahiptir. Ev tipi hasta yatakları, havalı hasta yatakları ve motorlu hasta yatağı birçok çeşitleri bulunmaktadır. Motorlu yataklar; 1 motorlu, 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu, karyola, katılımlı çeşitleri olarak hastaların durumuna göre belirlenir.

Manuel hasta yatağı sistemleri ekonomik olan hasta hayatını kolaylaştıran yataklardır. Bu yatak Hastaların vücut anatomisine ve hastanın yatalak derecesine göre yatak çeşidi belirlenir. Manuel yataklar refakatçi yardımıyla hastanın pozisyonunu değiştirir. Refakatçisi yoksa hastanın pozisyonunu değiştirmesi için motorlu yatak önerilir. Üretilen bu yataklar Avrupa'da, uzak doğuda, ülkemizde üretilmektedir. Aktivatörleri yardımıyla pozisyon verebilen yataklar vardır. Bu yatakların kullanışında baş, sırt kaldırma, ayak kaldırma ve sağa sola pozisyon veren yatak çeşididir.

Ev tipi Hasta Yatakların Özellikleri

Ev tipi hasta yatakları, baza görüntüsü veren şık tasarımlı evde kullanıma uygun medikal yataklardır. Birçok fonksiyonel özelliği bulunan ev tipi hasta yatakları otomatik olarak şişme özelliği bulunmaktadır. Ev tipi hasta yatakları modellerinde ayaklarında tekerlekler bulunuyor. Bu tekerlekler sayesinde istediğiniz zaman başka odaya transferini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca sabitleme işiyle hasta yatağını bulunduğu yere kilitleyebilirsiniz. Hasta yataklarında birçok model ve özellikleri bulunuyor. İki motorlu hasta yatakları sayesinde hastanın baş ve ayak kısımlarını hareket ettirerek yemek yemesini sağlayabilirsiniz. Yatma pozisyonunu, kalkma hareketlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Hastane ortamında bulunan hasta yatakları gibi ev tipi hasta yataklarının yan kısmında güvenliği korumak amaçlı korunaklar bulunuyor. Hastanızın gece yatarken düşmesine bu özelliğiyle engel olunuyor.

Evde hasta yatağı

Hasta Yatakları Neden Tercih Edilir?

Son dönemde sağlık sorununun büyümesiyle hastalıklar da artmıştır. Bu sebeple yeni hastanelerin yapılmasıyla ve sağlık personellere de ihtiyaç duyulmuştur. Ayrıca hasta yatakların yeterliliğine bakılarak temin edilmeye başlanmıştır. Teknolojinin sunduğu imkânla hasta yatakları her tür hastalık çeşitlerine göre istenilen standartlarda üretimi yapılmıştır. Bu hasta yatakları tedavi sürecini kısa zamanda çözerek sağlıklı olmasını sağladığından tercih edilen yataklardır. Hasta yataklarının tercih edilmesinin diğer sebebi rahat ve konforlu olmasıdır. Hasta yatak modelleri hastanın durumuna uygun olarak yapıldığından bu yataklar daha çok tercih edilir. Hasta yataklarını kullanan hastalara eğer yatalak hasta ise hastanede bakım için hastaya uygun yatak tercih ederler. Evde hastası olan kişilerde, ev tipi hasta yataklarını tercih ederler.

Hasta Yataklarında Hijyen

Hasta yataklarının konumu gereği belli bir şartları vardır. Bu şartlar genel olarak bulunacağı ortama bağlıdır. Hasta, yatağına yerleştirilmeden ortamın kolay şekilde enfeksiyon kapacak sağlığa aykırı olmamasına dikkat edilmelidir. Hasta yatağını temizliği sırasında öncelikle Etraftaki ilaç veya ilaca benzer olan şeylerin ortadan kaldırılması gerekir.

Hasta yatağını temizlerken, mikroplardan arındırılması için yatağın şiltesi çıkarılıp makinede sıcak suyla yıkanmalıdır. Hastaların rahatlığı adına hasta yatağının pamuklu olması daha sağlıklıdır. Böylelikle hasta vücudunu rahat ettirecek ve vücudu istediği havayı alacaktır. Diğer yapılan hizmet çarşaf ve nevresimlerin temizliğidir. Onların da steril edilerek iyice temizlenmesi gerekir. Hasta Yatağında nevresim ve çarşafların da pamuklu olarak kullanılması daha doğrudur.

Ev Tipi Hasta Yatakların Faydaları

Evde Bakımı yapılan hastaların sağlığı açısından daha rahat ve konforlu ortam olduğundan psikolojik açıdan hastaya birçok faydası vardır. Bu faydaları arasında; evde ailesiyle birlikte olmasıyla yaşama tutunmasını sağlıyor. Hastaların hastane ortamından rahatsız olduğundan bakan kişinin evdeki işlerinden ailesinden mahrum kalmadan hasta bakımını yapıyor. Evde olan hastaları normal yataklarda iyileşmesi ağrı ve acıdan uyuması zor oluyor. Bu olumsuz faktörleri ortadan kaldıran ev tipi hasta yatakları kumandasıyla birçok fonksiyonel özelliği sayesinde yapılmasını sağlar. Yatağın istenilen pozisyona getirilmesi konforlu bir yatış konusunda tüm ihtiyaçların olumlu yönde karşılar ev tipi hasta yatakları hastaların özellikle iyileşme sürecine önemli katkıda bulunur.

Ev Tipi Hasta Yatağı Modelleri

Ev tipi hasta yatağı modelleri olarak evde bakım gerektirdiğinden hastalar için hareketli, kumandalı ve elektriklidir. Evde kullanılacak olan hasta yataklarında motorlu ahşap Havalı gibi modelleri bulunan ev tipi hasta yatakları hastaların en yakın arkadaşı haline gelmiştir. Motorlu yatakların kumandası olduğundan birçok işlevlerini kullandığından hastalar için daha rahatlık sağlar. Evlerinde hastası olan kişiler hasta yatağı kiralama fiyatları olarak hastanın hastalık yatalak veya başka durumlarına göre değişir. Motorlu yatak modelinin kiralama fiyatı diğerlerine göre farklıdır. Bu yataklardan kiralamak isteyenler hasta yatağı satan firmamızla iletişime geçebilir.

  
182 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın