Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.


...
Hastane Yatağının Parasını Devlet Mi Ödüyor?

Hasta yatağı, hasta yakınları için ciddi maddi sıkıntılara, masraflara ve hastaya bakmakta güçlüklere neden olmaktadır. Bu nedenle devlet, bu konuda hasta ve yakınlarına yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Ancak bu yardımları alabilmek için hastanın yakınlarının hastaya ait uygun belgelerle birlikte gerekli kuruma başvurması gerekir.

Aksi takdirde devlet hastane yatak masraflarını karşılayamaz. Bu nedenle yazımızın bir sonraki bölümünde yazdığımız belgeler ve yazımızın bir sonraki bölümünde bahsettiğimiz belgeler ile gerekli durumlarda başvuru yapmanız çok önemlidir. Hastanın bakımı için gerekli ortamı sağlamanız hastaların tedavisi için önemlidir.

Yatalak olan veya tedavi süresince yatakta bakım gören hastalara çeşitli şekillerde destek sağlanmaktadır. Devlet, bakıcı veya refakatçi ücretleri de dahil olmak üzere çeşitli önlemlerde yatağın maliyetini de karşılar. Bu nedenle yatak bakımına ihtiyacı olan hastaların uygun yatak standartlarına sahip yatakları olmadığı için bazı yaraları oluşmakta ve hastanın psikolojik ve fizyolojik olarak iyi olmamasına yol açmaktadır.

Hastane Yatağının Parasını Devlet Mi Ödüyor?

Devletin hasta yatağına sahip olabilmesi için hastanın yatak ihtiyacı doğrudan hastanın ailesi tarafından, kurul raporu ve hastanenin il Genel Hastanesi'ne ait reçetesi gönderilerek karşılanır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, raporun devlet hastanesi tarafından alınması ve reçete ile yatağın tıbbi ünite dışına taşınamamasıdır. Aksi takdirde devlet hastane yataklarının maliyetini karşılayamaz. Bu rapor ve reçete ikilisi sayesinde yataklar doğrudan hastanın adresine teslim edilir.

Hasta yatağı

Hastane yatağı standart ölçülerde normal bir yatak olduğu için vücutta dolgu denen şeyin oluşmasını engeller. Kişi bir yatağa bağlıysa veya bir şekilde hareket edebiliyorsa, uzun süre yatakta bakıma ve yatakta desteğe ihtiyaç duyabilir. Hastane devlet tarafından karşılanıyorsa kafanızda soru işareti bırakmayın. Devlet, uzun süre hastanede kalması gereken hastalara da hastane yatağı sağlıyor.

Hastane yataklarının devlet tarafından bakımı sayesinde, hasta ve hasta yakınları tedavi süresince herhangi bir maddi yüke katlanmak zorunda kalmazlar ve hasta bakıcıları veya refakatçileri tarafından kolaylıkla bakılır. Hasta bakıcıları bu yatakların yan korkuluklarını indirerek hasta devrilme, nevresim değişimi ve hasta teslimini kolaylaştırmıştır. Hasta yatağı kiralama

Ülkemizin sunduğu tıbbi hizmetlerin birçok ülkenin ilgisini çektiği söylenebilir. SSK’nın istikrarlı bir şekilde büyümeye başlaması ve daha modern bir hizmet geçişi geçirmesi ile birçok hastanın yatak ihtiyacının kısmen veya tamamen karşılandığı söylenebilir.

Hastane Yatağı Karşılanıyor Mu?

Örneğin, evde yatalak yakınlarına bakmak zorunda olan veya yatalak engellilerin bakımından sorumlu olan kişilere çeşitli şekillerde destek olunmaktadır. Bakım ücretlerinin alınması da dahil olmak üzere bazı önlemler için, yatakta uyuyan veya kısmi faaliyet nedeniyle uzun süre yatakta kalması gereken kişiler doğrudan SGK tarafından karşılanacaktır.

Hasta yakınlarının hastane heyetinden aldıkları rapor ve reçeteleri İl Tabip Odasına ibraz etmeleri, doğrudan yatak ihtiyacını karşılaması ve yatak verilmesi. Kullanma kılavuzu yatak için ödeme yapmayacaktır. Alınan raporlar ve reçeteler ile SSK’ya gidilmesi çok önemlidir.

  
87 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın