Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.


...
Hasta Yatağı Ne İle Çalışır?

Fiziksel engelli bir hasta, felçli veya yatalak bir hastadan farklı ihtiyaçlara sahiptir. Doğal olarak kullanılacak yatağın özellikleri farklıdır. Öncelikle yatağın sabit mi kalması yoksa hareket ettirilmesi mi gerektiğine karar vermek gerekir. Ayrıca sabit ve tekerlekli seçenekleri ile hasta bakımını üstlenecek kişilerin işini kolaylaştırmaktadır. Hasta yatağı fiyatları son günlerde gündeme gelmeye devam etmektedir.

Hastane yatağının bir diğer özelliği de yerden yüksekliğinin ve yatağın eğiminin ayarlanabilmesidir. Bu, yatağın hastanın durumuna göre yükseltilip sıvanmasına ve gerektiğinde baş pozisyonunun ayarlanmasına olanak tanır. Katlanabilir olması da kolaylık sağlar. Baş ve ayağın aynı anda ayarlanabilmesi hasta konforu ve izleyici konforu açısından önemlidir. Bazı fonksiyonel yataklar, her biri yüksekliği ayarlanabilen birkaç bölümden oluşur.

Hasta Yataklarının Modelleri Nelerdir?

İki motorlu elektrikli hastane yatağı: Motor sayısına bağlı olarak kontrol sistemi sadece baş ve ayakları hareket ettirebilir.Üç elektrikli hastane yatağı: "Asansör yatağı" olarak da bilinen 3 motor sayesinde, baş ve ayakların hareketine ek olarak, paralel olarak yukarı ve aşağı hareket ettirilerek yüksekliği de ayarlanabilmektedir.

Hasta Yatakları

Dört elektrikli hastane yatağı: maksimum taşıma kapasitesi 200kg'dır. 4. Diğer fonksiyonların yanı sıra motor sayesinde, yatak başı ve ayakları 45 derecelik açıyla kolayca sola ve sağa hareket ettirebilir.

Havalı hasta yatağı: Yatalak hastalar için en rahat medikal yataktır. Uzun süre hastanede yatan hastalarda strese bağlı olarak bir süre sonra yaralar gelişir. Kullanılan malzeme ve teknik donanım sayesinde hastanın vücudunun nefes almasını sağlar ve kan dolaşımını hızlandırır.

Hasta Yatakları Ne Düzeyde Olmalıdır?

Yatalak hastalar da hareket kabiliyetini büyük oranda kaybettiğinden, inşallah baş, ayak ve bel bölgelerinin ayrı ayrı hareket etmesini sağlayacak şekilde olmalıdır. Sürgü sistemi ayrıca elektrikli olması ve yatağı yükseltme ve alçaltma dahil olmak üzere bileşenlerini hareket ettirebilmesi nedeniyle yataktan hiç çıkamayan hastalar için de tercih edilmektedir.Yatağın metal kısımlarının elektrostatik boya ile korunması ve dayanıklılığı da önemli konulardan biridir.

Aynı derecede önemli olan, yatak hastayla birlikte kolayca hareket ettirilebilir. Gerektiğinde ayrı ayrı kilitlenebilen tekerlekler, hastane yatakları için bir zorunluluktur. Yatağın bu özelliklerinin yanı sıra yatak seçiminde hastanın konforuna da dikkat edilmesi gerekmektedir. Yatağın çeşitli kısımlardan bükülmüş olması evde kullanılan yatağın hastane yatağı olarak kullanılmasını engeller. Hastalardan bulaşan kan, idrar gibi maddelerin kolay temizlenememesi evde yatak kullanımını engellemiştir.

 Hijyen kolaylığı hastane yatağının en önemli özelliği olarak görülmektedir. Temizlenmesi ve nefes alması kolay olmayan yataklar, zaten kırılgan olan hastaların sağlığını daha fazla riske atabilir. Kliniğimizde hasta yatağı kiralama hizmetleri alabilirsiniz.

  
33 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın