Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.


...
Hasta Yatağı Alırken Dikkate Alınacak Faktörler

Hastane yatağını almadan önce, evin iç kısmının girişine izin verecek uygun genişliğe sahip olduğunu hesaplamak gerekir. Örneğin, kapılar, merdivenler ve koridorların konumu önemlidir. Hasta yataklarında daha büyük bir bağımsızlık duygusu vardır. Yaşlı insanlar kendi evlerinde daha bağımsız yaşarlar, bu da daha fazla güven ve özerklik anlamına gelir.

Aile için bir buluşma noktası oluşturun. Sevilen birinin evi genellikle tüm ailenin toplandığı yer haline gelir. Hasta odalarında temas daha sık hale gelir ve sorumluluklar kişiler arasında paylaşılır.

Hastane yataklarının büyüklüğü bir sorun değilse, bakım koşulları dikkatlice düşünülmelidir. Örneğin bu cihazlar yaşlı veya hasta kişiler için alınmışsa ideal olan evin zemin katında onlara yer bulmaktır.

Bu, sık sık merdiven çıkmak zorunda kalmamanızı sağlayacaktır. Hedefler arasındaki uzaklığı azaltmak adına banyonun yakınına koymak da önerilir. İdeal olan iyileşme sürecini kolaylaştırır.

Hasta yatağı

Yatağın her iki yanında boşluk bırakmak önemlidir. Bu, sınırlı erişime sahip olmaktan kaçınacaktır. Ayrıca hasta karyolası otomatik ise odada birden fazla elektrik prizi olmasına dikkat edilmelidir. Son olarak, hastayı ana katta yatağa koymak, izole olmasını ya da depresyona girmesini engelleyecektir. Başka insanlarla konuşmak, hastalığın oluşturduğu stresi ve duygusal çatışmaları azaltacaktır.

Ne Tür Bir Yatak Satın Almalısınız?

Pek çok yatak çeşidi vardır. Hasta yatağı satın aldığınız ya da kiraladığınız mağazadan yatağı satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Yatak genellikle su geçirmez bir örtü ile gelir. Yanında diğer paspaslara ve diğer aksesuarlara ihtiyacınız olabilir.

Şilte türleri, mevcut şilteler kullanıcının koşullarına göre seçilmelidir. Ayrıca klinik yatağın tasarımındaki parametrelere göre en yaygın seçenekler şunlardır;

  • Lateks tipi köpük şilteler. Rahatlık verir, destek sağlar ve ağrıyı azaltır. Ayrıca dekübit ülserlerinin oluşumunu engellerler.
  • Havalı yataklar, dekübit ülserlerinin oluşumunu önlemek için idealdir. Ancak omurilik sorunu olan hastalara önerilir.
  • Pulmonerterapi yataklar. Düşük akciğer fonksiyonu olan kişilerin iyileşmesine yardım sağlamak için yapılmıştır. Hastanın otomatik yanal rotasyonuna yardımcı olurlar. Nefes darlığından kaynaklanan basıncı atma işlevlerine sahiptir. Aşağıdaki fikirler kişinin daha rahat etmesine yardımcı olabilir.

Odalar ikinci katta ise birinci kattaki odayı kullanmak daha kolaydır. Yatağı, aktivitelerin yapıldığı odaya yakın, ancak kişiye biraz mahremiyet sağlayan bir odaya yerleştirin. Yatağı, yanlarda bakıcıların rahatça hareket edebileceği kadar boşluk kalacak şekilde yerleştirin. Su, kâğıt havlu, el losyonu ve diğer kişisel eşyaları ulaşılabilecek bir yerde bırakın. Gerekirse yakınına bir sıhhi sandalye yerleştirin. Yakınına bir çöp kutusu yerleştirin.

Güvenliğiniz için Şu Adımları İzleyin

Tekerlekleri hareket ettirmeniz gerekmedikçe daima sabit tutunuz. Düşme tehlikesi olan durumlarda korkulukları yüksek tutunuz. Kişinin yardıma ihtiyacı olduğunda arayabilmesi için yakına bir zil ve telefon yerleştirin. Yatağın uzaktan kumandasını, gerektiğinde pozisyonunu değiştirebilmeleri için kişinin ulaşabileceği bir yere koyun.

Uzaktan kumandayı nasıl çalıştıracağınızı ve gece pozisyon değiştirmeniz gerektiğinde farklı pozisyonları nasıl uygulayacağınızı öğrenin. Kişi kalkmak için kuyruğa ihtiyaç duyuyorsa, sabit olduğundan emin olun. Düşmeleri önlemek için gece lambalarını ihtiyacınız olan yerlere yerleştirin. Üreticinin özel talimatlarını izleyin.

0° ile 70° arasında sırtlık yüksekliği verir yalnızca diz fleksiyonu 0° ile 30° arasında bir aralık sunar. 0 ila 12 derece arasında eğim sağlar. Hasta yatağı kiralama

  
53 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın