Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.


...
Motorlu Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatakları iki farklı kategoriye ayrılırlar. Motorsuz olan hasta yatakları hastanın kendisinin yatağı kaldırıp indirmesi işlemini gerçekleştirilmesidir. Hasta olan bireyler bu yatağı kullanınca oldukça zorlanırlar. Bu yataklar kilolu insanlar için kesinlikle önerilmez. Zaten bireyin bir kuvvet uygulayarak kaldırması gereken yatağı bir de kilolu biriyle kaldırmak refakatçi için oldukça zor olur. Motorlu olan hasta yatakları ise tek motorlu, iki motorlu, üç ya da 4 motorlu veya kolon motoru olarak kategorilere ayrılırlar. Motorlu olan hasta yatakları elektrik sistemi ile çalışır ve bir tane de uzaktan kumandası bulunur.  Hasta yataklarının bütün fonksiyonları bu kumanda yardımı ile gerçekleşir.

Hasta yataklarında bulunan motor sayısı arttıkça yatakta bulunan fonksiyonlar da doğru orantılı olacak şekilde artar. Hiç bir şekilde ayar mekanizması bulunmayan ve sabit duran hasta yatakları da mevcuttur. Ayrıca hasta yataklarında korkuluklu olan ya da korkuluk olmayan, tekerlekli veya tekerleksiz, lazımlığı olan veya lazımlığı olmayan yatak türleri vardır. Lazımlıklı yatak demek hastanın tuvalet ihtiyacını herhangi bir yere kalkmadan ve yatağında bulunurken karşılaması demektir. Ayrıca hasta yatağı kiralama hizmeti de medikal firmalar tarafından verilmektedir.

Tek Motorlu Hasta Yatakları Özellikleri

Tek motora sahip olan hasta yatağı elektrikli olup yatağın yalnızca sırt bölümü hareketlidir. Bu yatakların alt kısmında bir tane piston motor vardır. Dual motorlu olan bu yataklarda kullanılan motor tipi tek parçalı motordur. Bu hasta yataklarında sırt ve ayak bölümleri hareketlidir. Farklı hasta yatağı modelleri de vardır. Bu modellerin farklı bölümleri de hareketli olabilir. Dual motora sahip olan hasta yatakları, güç açısından diğer tip motorlu hasta yataklarına göre daha güçsüzdür.

Dual motorlu hasta yatağı fiyatları 2 motorlu olan hasta yatağı fiyatlarına oranla daha ucuzdur. 2 motorlu olan 3 motorlu olan hasta yatağına göre daha ucuzdur. Yani motor sayısı ve hasta yatağının işlevi arttıkça fiyatı da onunla doğru orantılı olarak artar. Dual motorlu hasta yatakları yalnızca 100 kilo ve aşağısını taşır, bundan daha fazla ağırlığı kaldıramaz. Bu sebeple 100 kilodan daha ağır olan hastaların kullanımı için uygun değildir. Bu hasta yatakları kilolu olan bireyler için uzun süre kullanıldığında teknik arızalar meydana gelebilir.

Motorlu hasta yatağı

İki Motorlu Hasta Yatakları Özellikleri

İki motorlu olan hasta yatakların da iki farklı piston motor kullanılır. İki motorlu yatakların ayak ve sırt bölümlerinin hareketli olduğu gözlemlenir. Dual motorlu hasta yataklarına nazaran ayak ve sırt bölümünde daha fazla hareketlenme olur, daha fazla açı sağlanır. Ayrıca bu yatak tek motorlu yatak gibi yalnızca 100 kilo almaz. Bu hasta yatağı da 200 kiloya kadar güvenle kullanılabilecek bir yatak. Tabii ki 200 kilonun üzerinde olan bir hastayı taşıması teknik sorunlara neden olabilir. Bu açıdan dikkat edilmesi gerekilen bir husustur.

3 ayrı piston motora sahip hasta yatağında, yatağın alt kısmında 3 motor bulunur. 3 motorlu olan hasta karyolaları 2 piston motorları bulunan hasta yataklarına bir motor daha eklenerek, yükseklik kazandırma özelliği de eklenmiş olur. Bu hasta yatakları manuel hasta yatakları gibi değildir. Uzaktan kumanda vasıtası ile aşağı ve yukarı hareket ettirilebildiği için hastanın bakımı daha olur. Ayrıca kontrol tamamen hastada olabilir ne kadar yükselmek ve ne kadar alçalmak istiyorsa o dereceye getirebilir. Refakatçi ya da sadık görevlisi denilen kişi, eğilmeden, herhangi bir gayret sarf etmeden rahatlıkla hastaya müdahale edebilir. Ayrıca 3 motorlu hasta yatakları asansörlü hasta yatakları olarak da bilinir.

4 Motorlu Hasta Yatakları

4 motorlu elektrikli hasta yataklarında da 4 ayrı motor bulunur. Yatağın alt kısmına yerleştirilmiş olan 4 farklı motor vardır. Bunların hepsi farklı bir görevi üstlenmiştir. Bu motorlar sayesinde hastanın kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur. Bununla birlikte boyun, ayak, sırt gibi vücudun bütün uzuvlarını hareket ettirebilir bir yapıdadır. Bu hasta yatağı modellerinde trendelenburg ve ters trendelenburg özellikleri de bulunur. 

Kolon Motorlu Hasta Yatakları

Kolon motorlu olan hasta yatakları çoğunlukla yoğun bakım da bulunan hastalar için kullanılan bir modeldir. Bu tarz motorlar dikey bir şekilde çalışır. Dayanıklılığı hem 2 motorluya hem 3 motorluya hem de 4 motorluya göre çok daha fazladır. Kaldırma kuvveti de diğer yataklara nazaran daha çoktur. Yüksekliği ayarlanabilir ve trendelenburg ve ters trendelenburg hareketleri de mevcut olarak bulunur.

Kolon motorlu olan hasta yataklarının fiyatları diğer hasta yataklarının fiyatlarına göre biraz daha fazladır. Ayak bölümü tek ya da iki farklı parçaya bölünmüş olan hasta yataklarını da tercih edebilirsiniz. Ayak bölümleri 2 farklı parçaya ayrılabilen yataklar kaldırılırken diz kısmından da ikiye kırılır. Fiyat olarak farklılık gösterir. Bu sebeple hasta yatağı hasta için çok daha rahat ve konforlu bir hale bürünür.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Havalı yatağın var olma sebebi, yatak yarası, ya da baş yarası olarak bilinen hastalığın tedavisinde kullanılan bir yatak türüdür. Bu yataklar uzun süre yüz üstü, sırt üstü, yan yatma sonucunda vücutta yaralanmalar meydana gelir. Yatakların havalı olmaları sayesinde yaralanma riski minimuma indirilir. Havalı hasta yatağı modeli en çok tercih edilen modeller arasında değerlendirilir. Hastanızı bu yatak sayesinde rahat bir pozisyonda yatırabilirsiniz.

  
12 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın