Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.


...
Hangi Durumlarda Hasta Yatağı Kiralanır?

Hastaların rahatı için birçok durumda bu yataklar kiralanabilir. Hasta yatağı çeşitleri engelliler, aile üyeleri ve/veya hareket sorunları olan kişiler ve bakıcılar için hayatı daha kolay, konforlu hale getirmek için gereklidir. Hasta yatağı modelleri, farklı dinlenme pozisyonları elde eden küçük bir elektrik motoruna sahip mafsallı bir baza türüdür; Manuel işlem olmadan baş eğimi, vücut ve bacak ayarı yapabilir.

Elektrikli Hastane Yatakları

Elektrikli hastane yatakları, mafsallı bir çıta tabanı ve kablolu bir kontrolör tarafından kontrol edilen düşük voltajlı bir motordan oluşur. Esnek malzemelerden yapılmış lateks şilteler ile kombine edilerek uzun süre yatalak kişilerde yaraların önlenmesini ve görünümünü kolaylaştırır, basınç noktalarını ortadan kaldırır ve bu nedenle kas gerginliğini giderir.Piyasada sundukları pozisyon miktarına göre değişiklik gösteren birçok model vardır. Bu ürünlerde oturma pozisyonunda bacakların bükülmesine izin verilerek daha iyi bir dinlenme pozisyonu elde edilir.

Hasta Yatakları Kullanımı

Genelde hastane veya yaşlı yataklarına forkliftler eşlik eder, bu da yatağı istenilen yüksekliğe ayarlamanızı sağlar. Minimum 38 cm ile maksimum 76 cm arasında değişir. Bu sayede kötü duruşlar ve ani hareketlerden kaçınılır. Yatalak hastalara bakmak zorunda olan ve yatağını uyarlaması gereken bakıcılar için büyük yardımı olur. Katlanır güvenlik rayları gibi diğer aksesuarlar da genellikle kişinin düşmesini engelleyecek şekilde uyarlanır. Hasta yatağı fiyatları kapsamında çok faydalıdır çünkü her kişinin koşulları farklıdır ve her birinin farklı rahatsızlıklarına ve biyomekanik özelliklerine uyarlanabilir.

Hasta Yatağının Yaşlılar için Faydaları

Hareket kabiliyeti azalmış veya omurganın belirli patolojileri iyi dinlenmelerini engelleyen diğer rahatsızlıkları olan insanlar olabilir. Bunun için elektrikli hastane yatakları her ihtiyaca göre uyarlanmıştır. Hem bakıcılar hem de kullanıcılar için sırt problemlerini önler, kullanıcıyı yataktan kaldırırken daha fazla hareketlilik ve özerklik sağlar. Büyük avantajlarından bir diğeri de uzun süre yatakta kalması gereken kişilerde çok yaygın olan basınç ülserlerini önlemeye yardımcı olmalarıdır.

Forkliftin dahil edilmesi sayesinde, yatalak hastalara yardım etmesi ve yatağın yüksekliğini ayarlaması gereken bakıcılar için çok yardımcı olurlar. Diğer bir faydası ise, özellikle belirli tipte sırt problemleri olan kişiler için uygun olmalarıdır, hafif bir açıyla (örneğin 30º ila 45º) yerleştirilmiş ayarlanabilir bir şilte üzerinde uyumak, gövde alt kısımdan daha yüksek olduğunda rahat olabilir. Uzuvlar ve dizlerin bir kısmını hafif bir açıyla bükmeye yardımcı olur.

Hasta Yatağı Kullanım Şekli

Üst vücut eğimi ve diz desteği kombinasyonu, alt sırtınızdaki gerginliği gidermeye yardımcı olabilir. Bir kişi geceleri çok rahatsa, bu pozisyon omurganın kıvrımlarını destekleyebilir ve tüm vücuttaki baskıyı hafifleterek daha iyi bir dinlenme pozisyonu sağlayabilir. Hastalar ve yaşlılar için mafsallı yataklar çok faydalı olabilir çünkü hareket ederken daha fazla rahatlık bulabilirler. Bu yataklar eğik bir pozisyonda hastaların dinlenmelerine izin verir ve ayrıca yataktan kalkmadan yeme ve içme için en uygun pozisyonları alabilirler.

Hasta yatağı modelleri genellikle hastalar, yaşlılar veya bir kaza sonucu yatalak olan kişiler tarafından kullanılır. Hastane yatakları gibi bu yataklar da konfor için özel olarak tasarlanmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi, hastanın ihtiyacına göre ayarlanabilirler. Baş bölgesi, yan korkuluklar, ayak bölgesi veya yatağın tamamı gerektiği gibi yükseltilebilir veya alçaltılabilir. Mafsallı yataklar genellikle elektronik kontrollerle donatılmıştır, hatta ayarlanabilir yatakların büyük çoğunluğu hasta hareketini kolaylaştıran tekerleklerle donatılmıştır. Hastaların veya yaşlıların yakınları veya bakıcıları için de gereklidirler, çünkü bakıcılar bu yataklar ile hastaların en mahrem ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir ve onlara hızlı bir şekilde ulaşabilirler.

Hasta Yatağının Sağlık için Önemi

Bu yataklar yukarıdaki avantajlarının yanı sıra yaşlı ve engellilerin sağlığı için de oldukça faydalı olabilir. Bu unsurlar sırt ağrısından kurtulma, mide ekşimesi ve mide ağrısına yardımcı olma gibi faydalar sunar; solunum sürecini iyileştirir, sıvı tutulmasının neden olduğu ağrıyı ve tıbbi ve fizyolojik nitelikteki diğer sıkıntıları azaltır. Bazı ayarlanabilir yataklar masaj üniteleri ile donatılmıştır, bu nedenle masaj masası olarak da kullanılabilirler. Bu özelliği boyun ve omuz ağrısı çekenler için faydalıdır. Aynı zamanda stresi azaltır ve gergin kasları gevşetir ve çok para yatırmanıza gerek kalmaz çünkü global bir üründür ve hasta yatağı kiralama hizmeti kolaylıkla bulabilir.

Birçok tıbbi durumda, her yaştan hastaya daha iyi düzeyde destek ve rahatlık sağlamak için evde iyileşme adına bir hastane yatağı önemlidir ve gereklidir. Klinik yatakları yatan hastalar veya yaşlılar için de kullanılabilir. Elektrikli veya mekanik yataklar, ameliyattan iyileşenler veya hareket sorunları olanlar için hastayı içeri ve dışarı çıkarmak adına artık önemli bir seçenektir. Hastane klinik yatakları çoğu hasta için evde bakım adına vazgeçilmez bir gereklilik haline gelmiştir.

Kiralık hasta yatakları

Hasta Yatağı Satışları

Hastane yatağı alabileceğiniz firmalar vardır. Bu nedenle, sevdiklerinizden herhangi birinin evde bakım tedavisi için bir klinik yatağına ihtiyacı varsa, insanların rahat bir ortam oluşturmasına ve ürün satmasına yardımcı olmak adına çeşitli ikinci kullanım hastane yatakları sunan birkaç mağaza bulunabilir. Ciddi bir yaralanma veya hastalıktan kurtulan bir hasta için güvenli bir ev ortamı oluşturmak için bu önemlidir. Evde bir hastane yatağına sahip olmanın çeşitli faydaları da vardır.

Elektrikli veya mekanik hastane yatağı, hastayı bir sandalyeye, yürüteç veya tekerlekli sandalyeye aktarma sürecini büyük ölçüde basitleştiren ve ağrıyı azaltan, bakıcının yüksekliği artırmasına veya azaltmasına olanak tanır. Çoğu hastane yatağında, kullanımı kolay ve gerektiğinde hastayı evin içinde özgürce hareket ettirmeye yetecek kadar kullanışlı yerleşik tekerlekler bulunur. Gördüğünüz gibi hasta yatağı satın almak artık eskisi kadar zor ve pahalı değildir, sevdiklerinize daha iyi bakım ve yardım sunar.

  
49 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın