Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.


...
Hasta Yatakları Metal Mi Plastik Mi Olmalı?

Hasta yatakları özel olarak hataların konforu ve rahatı için düzenlenmiş hem hastalar hem de onlara bakacak olan kişiler için işlevsel özellikleri olan yataklardır. Uzun süre yatmak zorunda olan bir hastanın normal bir yatakta yatması çok konforlu olmaz. Çünkü hareket etmekte zorlanabilir. Ayrıca hareket kabiliyeti de sınırlı ise kafasını oynatmakta ya da vücudunu oynatmakta zorlanır.

Hiç hareket etmeden yatarsa da vücudunda bası yarası adı verilen ve yatağın kendisine uyguladığı basınçtan kaynaklı yaralar oluşur. Hasta yataklarının baş tarafı ve ayak tarafı bir uzaktan kumanda ile hareket ettirilir. Ki bu da hastalar ve refakatçileri için büyük bir kolaylık sağlar.

Hasta Yatağı Özellikleri

Bir hasta yatağı sadece baş ve ayak tarafı hareket ettirilebildiği için avantajlı değildir. Daha pek çok özelliği ve avantajı bulunabilir. Hasta yatağı fiyatları da yatağın özelliklerine göre değişir. Mesela bazı hasta yatakları iki veya daha fazla motorlu olabilir. Asansör özelliği olan ve kendiliğinden yükselip alçalabilen yataklar da vardır.

Bütün bu özellikler ağırlığı çok fazla olan mesela obez hastalar da düşünülerek geliştirilir. Hareket edemeyen hastalar için de hasta yatakları büyük bir kolaylık sağlar. Yataktan düşme ihtimali için de korkuluk modeller mevcuttur. Öte yandan hasta yatakları bası yarası adı verilen yaraları engellemek için havalı yataklar olarak da tasarlanmıştır.

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı modelleri hastaların farklı özelliklerine göre düzenlenmiştir. Birbirinden farklı çok sayıda model bulunur. Bu modeller, motorlu olup olmamaları, asansör özelliği ve buna benzer özelliklerine göre birbirinden ayrılır. Hasta yatağı döşeğine göre de havalı yatak modelleri de bulunur. Havalı yataklar döşeğin altına düzenlenmiş bir mekanizma ile yatağın arada sırada hastanın vücuduna hava üflemesi ile düzenlenmiştir.

Bu sayede hastanın vücudu yatağın ona uyguladığı baskıdan çok etkilenmez. En önemli hasta yatağı özelliklerinden birisi de yatakların yapıldıkları malzemenin özellikleridir. Hijyen konusunda kolaylık sağlamak için bu malzeme genelde anti bakteriyel ve kolay temizlenen bir malzemedir. Bütün bunlar hastanın konforu ve hasta bakıcının rahat etmesi için büyük bir önem taşır.

Hasta yatağı

Metal mi Ahşap mı?

Hasta yatağı malzemesi deyince akla gelen bir diğer soru da hangi hasta yatağı malzemesinin daha iyi olacağı sorusudur. Hasta yatakları metalden ya da ahşaptan üretilebilir. Önemli olan her iki malzemenin de anti bakteriyel olmasıdır. Çünkü bakterilerin kolayca üremesine izin veren bir malzemeden hasta yatağı üretilemez. Bu yüzden hangisinden üretilirse üretilsin kullanılan malzemenin kir tutmaması ve kolayca temizlenebilmesi önemlidir. Yatak seçiminde bu konuya özen gösterilir.

Dekoratif Hasta Yatakları

Ahşap hasta yatakları aslında daha çok dekoratif bir görünüm sağlamak için üretilir. Kaliteli bir ahşaptan üretilen ve farklı bir renge sahip olan bu yataklar bulunduğu ortam çok daha şık gösterebilir. Özellikle çok uzun süre yatacak olan birisi için daha keyifli bir ortam yaratmak ve onun rahat etmesini sağlamak amacıyla böyle bir yatak seçilebilir. Dekoratif ve ahşap yatak modelleri çocuk hastalar için de vardır. İmkanı olan aileler böyle bir seçim yapabilir. Üstelik hasta yatakları mutlaka satın alınması gereken yataklar değildir. Dileyen bu yatakları kiralayabilir. Haftalık, aylık ve hatta günlük kiralanan hasta yatakları da bulunabilir. Hasta yatağı seçiminde önemli olan güvenilir bir üreticiden satın almak ya da kiralamaktır. Uzun süre yatmak zorunda olan bir hasta için de böyle bir yatak kiralanması önemlidir.

  
108 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın