Kariyer Medikal Hasta Yatakları

Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri

Ülkemizde hasta yatağı çeşitleri elektrikle çalışan ve motor ile hareket eden yataklardandır. Hasta yatağı hareket etmesi sebebiyle diğer yataklardan farklı bir yere sahiptir. İlk zamanlar olara manuel üretilen hasta yatakları son zamanlarda yerini daha kullanışlı olan elektrikli hasta yataklarına bırakmıştır. Elektrikli hasta yatakları kullanımı oldukça basit ve kaliteli bir yatak modelidir. Bu model yataklar sürekli yatmak zorunda olan hastalar için oldukça ideal bir yatak çeşididir. Motoru sayesinde hareket etmesi sayesinde hastanın yatak üzerinde hareketsiz bir şekilde durması engellenmektedir. Hastanın yatak üzerinde hareket etmesi sonucu hasta daha rahat ve konforlu bir şekilde tedavi sürecine devam etmektedir. Bu motor kumanda sayesinde oldukça kolay bir şekilde hareket ettirilebilmektedir.

Firmamızın pazarlamasını yaptığı motorlu hasta yatağı modelleri iki motorlu, üç motorlu ve dört motorlu modelleridir. Bu modellerimiz tamamı elektrikle çalışmaktadır. İlk modelimiz olan iki motorlu modelimiz en ekonomik modelimizdir. Bu modelde dual motor bulunur.  Kumandasıyla hareket eden bu dual motor yatağın baş ve ayak kısmını hareket ettirir.  Üç motorlu modelimiz ise piston motora sahip olan bir yatak çeşididir. Bu modelimizde piston motor sayesinde yatağın baş ve ayak kısmının kalkmasının yanı sıra asansör hareketi de yapar. Asansör hareketi sayesinde yatak yukarı aşağı hareket etmektedir. Yukarı aşağı hareket sonucu hasta yataktan kolayca indirilebilmektedir.

Dört motorlu modelimiz ise en fonksiyonlu ve kaliteli modeldir.  Bu modelimizde de diğer motorlu hasta yataklarından farklı olarak trendelenburg hareketi bulunur. Bu model genelde yoğun bakım ünitelerinde kullanılmaktadır. Son zamanlarda ev için de üretilen bu ürün artık evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Tüm motorlu hasta yatağı modellerimiz sürekli yatmakta olan hastalarınız için ideal modellerdendir. Elektrik kesilmelerine karşın kumandasındaki pil desteğiyle çalışmaya devam etmektedirler. Motorlu hasta yataklarımızda ayrıca antibakteriyel yan korkuluk ve başlık, kilitlenebilen tekerler ve serum askılığı özel parçalarda bulunmaktadır.
Motorlu Hasta Yatağı

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
17 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın