Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz.
Hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.

Hasta Yatağı Devlet Karşılıyor Mu?

Sağlık, insanlar için önemli bir konudur. Yaşamımız boyunca ufak tefek rahatsızlıkların dışında istemediğimiz durumlarla karşılaşabiliyoruz. Bizim veya bir yakınımızın, eşimizin, dostumuzun, çocuğumuzun başına gelebilen ciddi rahatsızlıklarda olabiliyor. Böyle bir durumda tedavi sürecine giren hastanın ciddi problemlerle karşılaşması mümkündür. Örneğin; felç geçiren bir yakınımızın hastane ortamından sonra ev ortamında hasta yatağı üzerinde yatarak tedavi olması gerektiğini göz önüne alırsak, hastane ortamındaki şartlarını tedavisinin yapılacağı yani yaşamını idame ettireceği ev ortamında da aynı şartları sağlamamız gerektiğini düşünmeliyiz. Yatağa bağımlı, felçli veya uzun süre hasta yatağı kullanacak olan hastalarımız için tedavi aşamasında medikal ürünler kullanması gerekmektedir.

Sıradan bir hasta yatağında tedavi den ziyade daha önemli sağlık sorunları ile karşılaşılacağı da elbet göz önünde bulundurulmalıdır. Peki, medikal bir sağlık ürünü olan bu hasta yataklarını satın alırken de hasta ve hasta yakınlarına sağlamak devlet desteği var mıdır? Olabilir mi? Diye düşünecek olursak, yatağa bağımlı hastalar veya engelli hastalarımız için devletin desteği şu şekilde olabilmektedir. Sağlık konusunda her geçen gün iyileştirmeler yapılırken üretim yapan firmalar ile birlikte bir çok çalışma yapılmaktadır. Hasta yatağını elbette ki bakıma muhtaç bir hastanın kullanabileceğini belirtmiştik. Sigorta kapsamında sağlık kurumlarının hasta yatağı gibi elzem olan medikal bir ürünün masraflarını kısmen karşılandığını söyleyebiliriz.

Hasta Yatağı Ödemesi

Hasta yakınının, hastanın sağlık problemiyle alakalı ilgili hastaneden aldığı rapor ile birlikte (heyet raporu) reçetenin bağlı bulunduğu il sağlık müdürlüğüne gidilerek gerekli başvuruların yapılması gerekmektedir. Bu sayede sağlık birimleri hasta yatağı ihtiyacını doğrudan karşılayabiliyor. Bu konuda atlanmaması gereken bir konu var. Hasta yakını ihtiyaç olan hasta yatağını kurumun verdiği rapor ve reçete ile direk ilgili kuruma gitmeden medikal firmasını gidip yatağı alıyor. Böylece sigorta kapsamı dışında kalıyor. Alınan rapor ve reçete ile il sağlık müdürlüğü veya bağlı olunan sağlık kurumuna gidilerek başvuru yapılması gerekiyor. Sosyal güvenlik kurumu, bu başvuru neticesinde hastanın adresine doğrudan hasta yatağını gönderiyor.

Hasta YatağıDikkat edilmesi gereken hastanın doğrudan medikal firmasına değil de öncelikle bağlı bulunduğu sağlık birimi ( SGK il sağlık müdürlüğü vs.) ne başvurması gerekmektedir. Sağlık elbette önemli bir konudur. Sevdiklerimizin yakınlarımızın daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda tedavi olabilmesi için prosedürleri de uygun şartlarda yerine getirmemiz gerekmektedir. Böylece bizlere ayrı bir külfet oluşturmasına da engel olmuş oluruz.

  
441 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın