Kariyer Medikal Hasta Yatakları

Hasta Karyolası Yedek Parçaları Nerede Satılır?

Üretici Firmalardan Yedek Parça Garantisi

Evde veya hastanede kullanılan hasta yatakları, normal yataklardan farklı tasarlanarak üretimi gerçekleştirilen ürünlerdir. Hareket edemeyen veya sınırlı hareket etme olanağına sahip olduğu için bakımı yatarak yapılan hastalar için kullanılan hasta karyolası, hem hastanın hem de bakımı için refakat eden kişinin rahatlığı göz önünde bulundurularak farklı özelliklerde imal edilmektedir. Özellikle kilosu fazla olan hastalarda tek kişinin hastayı kaldırması, oturur pozisyona getirmesi veya tuvalet ihtiyacını gidermesi için yardımcı olması oldukça zordur. Bu zorlukları ortadan kaldırmaya yönelik özellikleri bünyesinde barındıran hasta yatakları birçok çeşitte üretilmektedir.

Korkuluk, başlık, yatak platformu, serum askılığı gibi parçaların yıpranması halinde yedek parça değişimi yapılması gerekmektedir. Üretici firmalar üretimini yaptıkları hasta karyolası için yedek parça garantisi sunmaktadır. Garanti kapsamında ücretsiz parça değişimi yapılmaktadır. Garanti süresi geçen veya garanti kapsamı dışında kalan bir nedenle zarar görmüş olan ürünler için belirli bir ücret karşılığında aynı üretici firmalardan yedek parça temini mümkündür.

İnternetten Yedek Parça Temini

Üretici firmaların internet sitelerinden uygun fiyatlarla yedek parça satın alınabilmektedir. Ayrıca birçok firmaya ait değişik kategorilerdeki ürünlerin satışı için aracılık eden internetteki alışveriş sitelerinde de hasta yatakları ve yedek parçalarının satışı yapılmaktadır. Her ne kadar bu siteler alışverişin güvenli yapılması sorun yaşanması halinde satışı yapan firmaya para ödenmemesi hususlarında güvence vermektedir.

Her hastanın özelliğine göre farklı bir hasta karyolası satın alınması gereklidir. Bu nedenle satın alma sürecinde ciddiyetle hareket edilmesi ve konu ile ilgili uzmanların görüşüne başvurulması yararlı olacaktır. Karyola ile ilgili olarak ortaya çıkan yedek parça ihtiyacının giderilmesi için satın alınan yedek parçaların orijinal ürün olmasına dikkat edilmelidir. Orijinal olmayan yedek parçalar kısa ömürlü olmakta ve yeniden değişimi zorunlu olmaktadır.

Hasta Karyolası Yedek Parça

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
660 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın