Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.


...
Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Karyolası Çeşitleri

Bariatrik ve Ekstra Geniş Hasta Yatakları

Bu yataklar, aşırı kilolu ve / veya genişlikte hastalar için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Diğer hasta yatakları, ağır hastalar için uygun olmayan belli bir taşıma kapasitesine sahiptir, ancak bariatrik yataklar, aşırı kilolu kullanıcıları desteklemek  için üretilmiştir.

Döner Tip Hasta Yatakları

Döner hasta yatakları, hareketliliği sınırlı olan ve yatağa girip çıkmak için yardıma ihtiyaç duyan hastalar için kullanılır.

Döner hasta yatakları, yükseklik ayarı ve sırt / diz kırılma yüksekliği dahil bir hastan yatağının tüm işlevlerini yerine getirebilir. Bu yataklar, kullanıcının elektrikli kumanda ile kendilerini oturur konuma getirmesini ve böylece yataktan kalkmalarına ve yataktan çıkmalarına yardımcı olmasını sağlar.

Bazı döner hasta yataklarında yükseltici fonksiyon da mevcuttur. Bu fonksiyon elektrikli hasta yatağını öne doğru yatırır ve kullanıcıyı dik duracak bir konuma yükseltir.

Hasta yatağının farklı yükseklik aralıkları:

Standart yükseklikte

Standart yükseklikte hasta yatakları, bakım yataklarında bulunan yükseklik aralıklarının en yaygındır. Tipik bir standart yükseklikli yatağın yükseklik aralığı: yere en yakın konumda 40 cm; Ve en yüksek konumunda yerden 80 cm. Yükseklik aralığı ölçümleri zeminden döşek platformunun üstüne getirilir.

Standart yükseklikte bir yatağın, 80 cm'ye kadar çıkabilen yeteneği, bakıcı, kullanıcının bakımını yaparken idealdir. Bununla birlikte, bir şilte eklendiğinde zeminden yarım metre uzakta bir mesafe, kullanıcı için düşme yaralanma riski oluşturabilir. Bu, tüm standart yükseklikte hasta yatakları için önleyici bir önlem olarak onlara yan raylar takılması gerektiği anlamına gelir. 

Düşük yükseklikte hasta yatakları

Düşük yataklar standart yükseklikte bir yatağa çok benzer, yalnızca bu yataklar zemine çok daha yakın bir yere indirilebilir. Düşük bir yatakta döşek platformu, standart yükseklikte profilli yataktan 40 cm'ye kıyasla, genellikle zeminden 22-24 cm'den daha yüksek değildir. Bakım evlerinde  iki önemli fayda sağladığı için giderek daha popüler hale  geliyorlar.

İlk olarak, yatak platformunun düşük yüksekliği, yatakta içeri girip çıkarken kullanıcıya kolay erişim sağlar. İkincisi, şiltenin zeminden zemine olan kısa mesafesi, kullanıcının yataktan düşmesi durumunda yaralanma riskini büyük ölçüde azaltır. Bununla birlikte, düşük yatağın zemine inme yeteneği, yüksek seviyeye çıkma kabiliyeti anlamına gelir.

Hepsi bir arada yataklar

Hepsi bir arada yatakta, standart yükseklikte yatak ve düşük yatak işlevlerini yerine getirebilme yeteneğinden alıyorlar. Hepsi bir arada profilli yatak, düşük yatak kadar alçaltılabilir ancak yine de standart yükseklikte bir yatak kadar yükseltilebilir. Bu, bakım ünitelerinin bireysel kullanıcı ihtiyaçlarına göre ayrı düşük ve standart yükseklikte yatak almaları gerekmediği, bunun yerine bir yatakta yararlanabileceği anlamına gelir.

Hepsi bir arada yataklar aynı zamanda bakım evlerinde gerinme yaralanması şikayetleri riskini de azaltmaktadır. Bu şikayetlerin çoğu pratik hemşirelik yüksekliğine yükseltilememesi nedeniyle düşük yataklardan kaynaklanmaktadır. 

Hastane yatakları kullanımı

Hastane yatakları, uzun süreli bakım gerektiren tüm ortamlarda kullanılır. Buna bakım üniteleri dahildir: hastaneler; Hemşirelik ve konut evleri; Otorite ve özel sektöre ait bakım merkezleri; Ve yerli bireylerin evleri. Bir bireyin fiziksel olarak özürlü olduğu, kronik bir hastalık geçirdiği veya yaşlılık nedeniyle hareketliliğinin sınırlı olduğu durumlarda, hastanede profiling yatağı, o kişinin hayatını iyileştirmek için gereklidir.

Profesyonel bakım ortamlarında yıllardır yaygın olarak kullanılan bakım yatakları, evde bakımda giderek popüler hale gelmektedir. Birkaç yıl öncesine kıyasla daha tasarım açısından bilinçli ve çirkin olan hastane profil yatakları, hareketlilikleri sınırlı olan ve bağımsızlıklarını korumayı isteyen bireyler için daha cazip bir öneri haline gelmektedir; Hemşirelik görevlerini düzgün bir şekilde ve mümkün olan en kolaylıkla gerçekleştirir.
  
1139 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın