Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.


...
Hasta Yatağı Seçimi İçin Bir Kılavuz

Hasta Yatağı Seçimi İçin Bir Kılavuz

Evde bir hastane yatağı yararlı olabilir ve hatta gerekli olabilir. Ancak pek çok hasta yatağı çeşidi var ve ne tür bir yatak alacağınıza nasıl karar vereceksiniz?

Evdeki diğer mobilyalarla kolayca adapte olabilecek bir hasta yatağı seçimi zor bir iş olabilir. Yatak odanızı yeniden tasarlamak, alışmış olduğunuz mobilyaların yerini değiştirmek veya tamamen onları odadan çıkarmak düşüncesi çok sıkıntı vericidir. Fakat hasta iseniz kendiniz için veya sevdiğiniz bir hasta için bunu yapmak zorundasınızdır.

Böyle bir durumun gerçeğini kabul ettiğinizde ve değişiklikleri yapmanın gerekliliğine hazır olduğunuzda bile, değiştirme süreci zor ve stresli olabilir, çünkü bir hasta yatağı seçimi için pek çok seçenekle karşı karşıya kalacaksınız. Bugün, farklı hasta yatağı tiplerini ve hasta yatağı aksesuarlarını keşfedelim.

Seçeceğiniz Hasta Yatağı, Manuel, Elektrikli Veya Yarı Elektrikli mi Olmalı?

Başlangıç olarak, bir hasta karyolası seçimi için üç temel seçenek var. Bunları, manuel hasta karyolası, yarı elektrikli hasta karyolası ve tam elektrikli hasta karyolası olarak sınıflandırabiliriz.

Manuel Hasta Yatakları

Manuel hasta karyolalarının yüksekliği ve konumu bir krankla elle kontrol edilir. Bu nedenle yatağın pozisyonunu değiştirmek istediğiniz zaman bir el kuvveti gereklidir. Bu harcanacak olan emek, genellikle hastaya bakan bir ikinci kişi tarafından sarf edilir ve hastayı yatak içinde konumlandırmak için bir bakıcıya mecbur kılar. Bununla birlikte, yatak içinde sabit bir pozisyonda kalması gereken hastalar için manuel yatak iyi ve ekonomik bir seçenek olabilir.

Bir elektrikli hasta yatağında bulunan konumlandırma seçeneklerinin çoğuna sahip olmayan manuel yataklar vardır. Eğer hastanızın birçok farklı pozisyonda yatması gerekiyorsa, bir elektrikli hasta karyolası sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Manuel hasta yatakları genellikle çok daha ucuzdur. Bu nedenle bu işi yapabilen bir bakıcı varsa, sizin için manuel hasta karyolası kesinlikle eb ekonomik seçim olacaktır.

Yarı Elektrikli Hasta Yatakları

Yarı elektrikli hasta yatağının ayak ve kafa için gerekli ayarlamaları kumanda yardımı ile kontrol eden bir motoru vardır. Bu nedenle bir düğmeye basarak bu pozisyonları kolayca değiştirebilirsiniz. Ancak bu tip yatakların yüksekliği halen manuel olarak ayarlanabilmektedir. Hasta sadece ayak ve sırt pozisyonunun değişimine ihtiyaç duyuyorsa yarı elektrikli bir hasta yatağı mükemmel bir seçim olabilir. Yarı elektrikli hasta yatakları genelde manuel yataklardan biraz daha pahalıdır. Bununla birlikte, yatağın iki ucunu ayarlamak için herhangi bir manuel çalışma yapmayarak ek bir fayda elde edersiniz.

Tam Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrikli bir yatak bir prize takılıdır ve genellikle yatağın yanına tutturulan bir uzaktan kumanda ile kontrol edilmektedir. Bütün farklı pozisyonlar çok kolay bir şekilde değiştirilebilir, böylece manuel emek gereksinimine ihtiyaç kalmaz. Ayak ve baş kısmının kontrolüne ilave olarak, bir tam elektrikli yatağın yüksekliği bir düğmeye basılarak kolaylıkla değiştirilebilir.

Diğer Hasta Karyolası Seçenekleri

Başka seçeneklerde var. Yataktan düşme riski yüksek olan hastalar için, yüksekliği ayarlanabilen üç motorlu hasta karyolası en iyi ve en güvenli seçenek olabilir. Emek Sağlık üretimi üç motorlu hasta karyolası yerden 35 cm yüksekliğe kadar iner. Bu nedenle hasta yataktan düşerse, düşüş bu yükseklikten olur ve yaralanmaz. Düşmeleri önlemenin diğer bir yolu, hastaların düşmesini önlemek için tasarlanmış yarım veya tam boy bir yatak rayı kullanmaktır.

Başka bir seçenek de, ağırlığı 150 - 300 kilo arasında değişen hastalar için yapılan bariatrik hastane yatağı veya yoğun bakım hastane yatağıdır. Bariatrik bir hastanın gereksinimlerini karşılamak için daha dayanıklı ve daha geniş olacak şekilde tasarlanmıştır. Bariatrik hasta yatakları genellikle çok daha pahalı ürünlerdir.

Hasta Yatağı Şilteleri

En tipik hasta yatağı şiltesi iç yatağıdır. Normal bir şilte ile hemen hemen aynıdır ve yatakta çok fazla zaman harcamak zorunda kalmayan hastalar için mükemmel bir seçimdir.

Daha uzun süre yatakta kalması gereken hastalar için bir havalı yatak çok daha iyi olabilir. Bir hasta normal bir yatak üzerinde uzun süre yatarken, yatak basıncından dolayı vücudunda yara çıkma riski artar. Havalı hasta yatakları, bu tür hastaların bu sorunları önlemesine yardımcı olacak şekilde yapılır. Hâlihazırda yatak yaraları veya ülser olan hastalar için, ihtiyaç duyulan ventilasyonlu bir havalı yataktır. Bu şilteler, yatakta bulunan hava hücrelerinin alternatif olarak şişirilmesi ve sönümlemesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece hasta için rahatlatıcı bir konfor sağlar.

Hasta Yatağı Aksesuarları

Bir hasta yatağı satın alırken göz önüne alınması gereken bazı özellikler ve aksesuarlar, hastanın yataktan düşmesini engelleyebilen ve yatağa girip çıkmak için yardımcı olabilen yatak korkulukları veya yatak kanatlarını içerir. Bu ürünler aynı zamanda kendilerini yeniden konumlandıran ya da yatakta geri döndükleri bir yere ihtiyacı olan hastalar için de yararlı olabilir. Ne yaparsanız yapın, hastanın ray üzerinde tırmanmaya çalışmadığından emin olun, ki bu da çok tehlikeli olabilir. Hastanın basit bir kalkınma yardımından fazlasına ihtiyacı varsa, bir sürü hastane yatağına bağlı bir trapez çubuğu vardır; bu da hastanın kendisini bağımsız olarak oturur pozisyona çekmesi için kullanabilir.


Kariyer Medikal elektrikli hasta yatakları
  
1140 kez okundu

Yorumlar

Hasta Yatakları     24/05/2017 15:50

Hasta yatakları seçiminde yardımcı olacak çok faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler
Misafir -