Hasta KaryolasıHasta Yatakları, satılık ve kiralık her çeşit Elektrikli Hasta Yatağı uygun fiyatları ile burada. NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!
Kariyer Medikal Hasta Yatakları
DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Google Plus
Hastalar İçin Yataklar

Hasta denilince akla direk hastane gelmesi, hastane denilince de refekatçi geliyorsa akla o zaman sizde direk hasta yatakları ve hasta karyolası gibi şeyler düşünerek hem sizlerin hem de hastanızın rahatlığını düşünüyorsunuz demektir.

Her hastanede, kural gereği de olsa bazı özel sağlık ocakların da bile hasta yatağı bulunmaktadır ki devlet sağlık ocaklarında da bulunmalıdır diye düşünüyorum. Çünkü hastane ne kadar her yerde olsa da köy gibi yerler de özellikle doğu taraflarında çok az ve bazı köyler de ise yok diyebiliriz.

Hastane olmayan yerde de mutlaka sağlık ocağı tarzında yada sağlık ocağı mutlaka vardır. Sonuçta insanların sağlıkları ile ilgilenmek zorunda sağlık sektörü. Fakat bu tarz yerlerde hastalar için herhangi özel bir yatak vs. yok. Klasik uzanmak için olan katı yatak var ki yatak bile denmez ona. Hastalar gözetim altında kalmak zorunda oluyor bazen ve bu tarz durumlar da hazırlanan yataklar bile ne sağlıklı ne de hasta yatağı. Bu da hastayı konforsuz bırakırken tek düşündüğü “iyileşeyim de yatak sorun değil” dir.

Hasta yatağı çeşitleri çok olmakla beraber maddi imkanı olmayanlar için daha uygun fiyatlı manuel hasta yatakları da piyasadan temin edilebilmektedir. Bence en azından bunlardan verilmeli o köydeki sağlık ocaklarına diye düşünüyorum ki imkan var devletimizin ve hastaları düşünmemiz lazım. Sonuçta bizde bir gün hasta oluyoruz ve konfor arıyoruz dinlenirken, uzanırken.

Hasta Yataklarının Diğer Yataklardan Farkları

Hasta Yatağı Farkı

İnsanlar yatmak için kanepe, yatak vs. kullanırlar fakat bazı istisnalı kişiler bu yerlerde rahat yatamayabilirler. Bu yüzden hastaneler de ve yoğun bakım odaları için özel yapılmış hasta yatakları bulunmaktadır. Bunların farklarını kısaca bahsedelim.

Hasta yataklarının rahatlığı tabiki diğer yataklar gibi olmayıp ayrıca ayarlanabilir özelliği bulunmaktadır. Yataktan kalkamayan yatalak yaşlı veya genç hastalar için ayarlanabilir oluşu en önemli özelliklerden birisidir. Yemek yerken doğrulamayabilirler bu yüzden yatağın baş kısmı, bel kısmına kadar onu yavaşça doğrultup rahatça yemek yemesine yardımcı olmaktadır.

Genelde hastanelerde 3 veya 4 motorlu cinsten hasta yatağı tercih edilmektedir. Evler de ise kiralık ve satılık olmak üzere hasta karyolası mevcuttur.

Elektrikli (yani otomatik) ve manuel (yani el ile) olmak üzere iki çeşitli hasta yatakları bulunmaktadır. Manueller pek kullanılmasa da maddi açıdan sıkıntı yaşayanlar manuel hasta yatakları kullanmaktadır. Tek ve çift ayarlı olarak ikiye ayrılırlar.

Elektrikli yataklar ise her hastane de (özellikle özel hastanelerde) bulunurlar. Altı çeşit olmak üzere gruplara ayrılırlar. Kolon motorlu, tek motorlu, çift motorlu, üç motorlu, dört motorlu ve dual motorludurlar. Ayrıca daha özel hastalar için lazımlıksız ve lazımlıklı şekilde iki farklı çeşidi daha bulunmaktadır. Lazımlıklı olması sayesinde orta bölümde bulunan yere hastalar rahatlıkla ihtiyaçlarını giderebilirler.Böylelikle evde hasta var ise bu gibi yataklar ile onlara daha konforlu bir yaşam tarzı sunabilirsiniz.


Kariyer Medikal Hasta Yatakları Satış Mağazası

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      23 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın