Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.


...
Hastane Yatakları ve Ev Tipi Hasta Yatakları Arasındaki Fark

Hastane Yatakları ve Ev Tipi Hasta Yatakları Arasındaki Fark

Yıllar boyunca, hasta yatağı, huzurevi yatağı ya da uzun süreli bakım yatağı kavramları arasında çok fazla kavram karmaşası yaşanmıştır. Birçok sağlık kuruluşu, tesislerinde kullandıkları tıbbi yatağın türünü tanımlamak için farklı terimler kullanırlar. Aradıkları doğru yatağı bulmak için tüketicilerin bu terimler arasındaki farkı anlamaları önemlidir. İşte bir hastane yatağı ile bir ev tipi hasta yatağı arasındaki bazı temel farklar.

Hasta Yatağı

Bir hasta yatağı hastane ortamında kalan insanların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanarak özelleştirilmiş bir yataktır. Hastane yatağını normal bir yataktan ayıran epeyce özellik vardır.

Bir hastane yatağının en belirgin özelliği; yatağın üstü ve alt kısmı da dahil olmak üzere tamamen ayarlanabilir olmasıdır. Hasta yatakları genellikle bir hastanın sırtını desteklemek ve hasta yatakta iken prosedürlerin uygulanmasını kolaylaştırmak için çeşitli şekillerde ayarlanabilir olarak üretilmiştir. Bir hasta yatağı, aynı anda farklı işlevleri yerine getiren iki bölüme ayrılabilir.

Hasta yatağı genellikle hastanın yataktan düşmesini önleyen yan korkuluklar içerir. Yan korkuluklar, hastaları yatağın içine ve dışına taşımak ve bakım işlemlerini yapmak için yukarı ve aşağı doğru ayarlanabilir.

Hasta yatağı çeşitlerinin bir diğer özelliği, hasta bakıcı personelin yatağa uyum sağlamasına olanak sağlayan baş ve ayak ucunda bulunan bir kontrol paneline sahip olmalarıdır. Bu kontrol paneli sayesinde hastalar bir hemşire çağırabilir, ayrıca odada bulunan TV gibi diğer öğeleri de kontrol edebilir. Hastanın sağlık grafiğinin saklanması için genellikle yatağın ayak ucu panelinde bir boşluk bulunur.

Dahili kontrol panelleri ve diğer ayarlanabilir fonksiyonlar içeren neredeyse tüm hasta yatakları elektriklidir.

Huzurevi Yatakları - Uzun Süreli Bakım Yataklar - Ev Tipi Hasta Yatakları

Huzurevi, ev tipi ve uzun süreli bakım yatakları bazı yönleriyle hastane yataklarına benzer ama önemli farklılıkları da vardır. Bu yataklar tipik olarak evlerde, huzur evlerinde, uzun süreli bakım tesislerinde, yardımcı yaşam tesislerinde, rehabilitasyon tesislerinde kullanılır.

Ev tipi hasta yatakları çeşitli boyutlarda üretilir. Hasta yatakları, özel olarak sipariş edilmedikçe standart bir boyutta gelir. Bu standart boyuttaki hasta yatağı, yatağın hareket kabiliyetini ve taşınabilirliğini sınırlandırabilir.

Uzun süreli bakıma muhtaç ve bakıcı destekli yaşayan hastalar için bir diğer önemli özellik ise birçok hasta yatağında mevcut olan ayarlanabilir yükseklik özelliğidir. Bu, hastanın ve personelin rahat etmesini sağlamak için yatağın zeminden birkaç santimetre düşük bir konumdan daha yüksek bir konuma taşınmasına izin verir. Bu hasta yatağı tipi, Alzheimer hastalığı ve bunama hastaları için iyi bir seçim olabilir. Her hastanın ve sağlık tesisinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde yükseltilebilen ve farklı seviyelere düşürülebilen çok sayıda hasta yatağı çeşidi bulunur.

Ev tipi hasta yatakları ve hastane yatakları arasındaki bir diğer fark, hastane tipi yatakların tümü yan korkuluklarla birlikte gelmez. Yatağa eklemek için farklı tiplerde yan korkuluklar satın alınabilir. Bir ev veya huzurevinde hasta yatağı ile birlikte satın alınabilecek birçok aksesuar vardır: yumuşak dokunmatik raylar, katlamalı tablolar, ahizeler, minder, güvenlik kilitleri ve duvar tamponları. Bu yatak aksesuarları, hasta yatağını ev halkının ihtiyaçlarına göre uyarlamaya yardımcı olur.
  
1546 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın