Kariyer Medikal Hasta Yatakları

DMCA.com Protection Status

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar ve resimler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Whatsapp Numaramız
Kariyer Medikal Hasta Yatakları Whatsapp No
Ürün Kataloğu
Hasta Karyolası ve Yatakları Ürün Kataloğu
Site Haritası
Etiketler
hasta yataklarıhasta karyolasıhasta yatağı fiyatlarıhasta yatağıhasta yatağı kiralamaortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yataklarıhasta yatağı fiyatları, ev tipi hasta yatakları, hasta karyolası imalatı, felçli yatağılazımlıklı hasta yatağı, motorlu hasta karyolası, elektrikli hasta yatakları
Hastalar İçin Yataklar

Bu internet sitesi sayesinde size lazım olan hasta yatağı ve karyolası gibi bütün tıbbi eşyaları satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. İrtibata geçmek ve kiralama şartlarını tamamen öğrenmek için iletişim sayfamızda yer alan numaralarından birini arayabilirsiniz. Bu sayede iletişiminizi hızlı tutabilir ve tedarikinizi daha çabuk yapabilirsiniz.

Çok uzun süreli kullanılmayacak olan hasta yatağı satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede yapmanız gereken masrafı çok daha aşağıya çekebilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı kiralama satın almaya göre daha avantajlı ve masrafsızdır.

Birçok büyük devlet hastanesi ve özel hastanelerin kullandığı kaliteli ve sağlam marka hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerimizi siz de uygun fiyatlarla temin edebilir ve evinizdeki hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz. Elektrikli
hasta yatağı tedarikçisi Haskar Medikal firmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Witra havalı yatak ürünlerinin ithalatını yapan Emek Sağlık partner firmamıza da teşekkürü borç biliriz.


...
Kariyer Medikal Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta yatağı satış ve kiralama sektöründe takip ettiğimiz çizgimiz üst düzey üreticilerin yolundan geçiyor. Evde kullanım için, aşağıdakiler dahil olmak üzere birçok farklı hasta yatağı çeşidini firmamızda bulabilirsiniz:

 • Tam elektrikli hasta yatakları
 • Yarı elektrikli hasta yatakları
 • Manuel hasta yatakları
 • Bariatrik hasta yatakları
 • Ayarlanabilir hasta yatakları
 • Motorlu Hasta Yatakları
 • Yara Oluşumunu Engelleyen Havalı Hasta Yatağı
 • Tuvaletli Hasta Yatağı
 • Dual Motorlu Hasta Yatakları
 • Piston Motorlu Hasta Yatakları
 • Hasta Karyolası Yatakları

Ev için üretilen hasta yatakları tipik olarak 200 cm X 100 cm dış ölçüye ve 190 cm X 90 cm ölçülerindeki bir yatağa sahiptir. Uzunlukları 15 cm kadar uzatmak için uzatmalar aparatları da mevcuttur. Bariatrik modeller genelde 1000 kg'a kadar çıkabilmelerine rağmen, genellikle 450 kilo ağırlığı kaldırma kapasitesine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Tam elektrikli hastane yatakları, elle tutulan bir cihazla (elektronik kumanda) ile kontrol edilen tüm fonksiyonlara sahiptir. Buna kafa, ayak ve bütün olarak yatak yüksekliği de dahildir. Yarı elektrikli yataklar, elektrikle kumanda edilen baş ve ayak ayarlamalarına sahiptir, ancak yatak yüksekliğini ayarlamak için manuel çevirme gerekir. Tüm hasta karyolası yatakları ek bir ücret ödemeden fiyata dahil olarak satılmaktadır.

Hasta yatağı veya daha yaygın tabirle hasta karyolası, hastanelerde kullanılan hem hastanın hem de hastane personelinin işini kolaylaştıran sağlıklı ve konforlu yönüyle ön plana çıkan yataklardır. Hastaların durumuna göre üretim yapan firmalar, geri bildirimleri değerlendirerek birçok farklı model tasarlıyor. Lazımlıklı hasta karyolasıelektronik hasta karyolasıotomatik hasta karyolası, iki veya daha fazla sayılı motorlu hasta karyolası gibi birçok hasta yatağı çeşitleri hem hastanelerde hem de evlerde kullanılıyor. Hastanın yatakta geçireceği zamanın tıbbi anlamda üst düzey hizmet vermesi aynı zamanda konforu için de ortopedik olması hasta karyolalarını evlerde kullanmaya iten avantajlardan. Özellikle yatalak hastalar için yumuşak dolgulu yatakların kullanılması bası yaralarını önlüyor. Hasta karyolası çeşitleri arasında karyola ile birlikte kullanılabilen havalı hasta yatakları, banyo – duş yatakları da yer alıyor. Bu yataklar çarşaf gibi karyolaya seriliyor ve hasta üzerine yerleştirildikten sonra küçük pompası ile şişirilip havuz haline getirilerek hasta kişinin banyo yapmasını kolaylaştırıyor. Aşağıdaki listede belirttiğimiz hareketli hasta karyolası çeşitleri motor kapasitelerine göre sıralanmıştır.

Hareket Kabiliyetlerine Göre Hasta Yatağı Çeşitleri

 • İki Hareketli Hasta Yatakları
 • Üç Hareketli Hasta Yatakları
 • Dört Hareketli Hasta Yatakları
 • Beş Hareketli Hasta Yatakları
 • Trendelenburg Hareketli Hasta Yatakları

Hasta yatakları esasında hastaneler haricinde evlerde de kullanıldığı için kullanıcıya kolaylık sağlayacak işlevlere sahiptir. Yatakta banyo yaptırılmaya uygun olması bu kolaylıklardan yalnızca birisi. Hasta yatakları teknolojik anlamda üst düzey bir hizmet sunsa da, konfor, sağlık ve hijyenik anlamda da aynı verimi sunmalıdır. Firmalar; tam olarak bu unsurlar üzerinde durarak üretim yapıyor, hasta ve hastaya yardımcı olacak kişiler için (hasta yakınları, hasta personelleri, hemşire vb.) pratik kullanımı ön planda tutuyorlar. Hasta karyolası çeşitleri arasından en uygun ve verimli seçimi yapmak için hastanın tıbbi durumu göz önünde bulundurularak doktor görüşüyle alınması önerilir. Hastanın tedavi süresi, evdeki bakım şartları, fiziksel durumu gibi birçok etken satın alacağınız hasta yatağı modelini seçiminde belirleyicidir.

Hastaların evdeki yaşamını kolaylaştırmak için önerilen hasta yatakları aynı zamanda hasta yakınlarının da hayatını kolaylaştırıyor. Yemek zamanı hastayı kaldırmak zorlayıcı bir fiziksel aktivitedir. Hem hasta zorlanır hem de bakan kişi fiziksel anlamda zahmete girer. Otomatik hasta yatağı kullanımında ise bu durum kolayca halledilebiliyor. Kumanda ile hastayı oturur pozisyona getirmek, ayaklarını havaya kaldırmak veya yatağı komple alçaltıp – yükseltmek mümkündür. Bu anlamda fonksiyonel elektrikli hasta yatakları kişiler için birçok seçenek sunuyor. 

  
1424 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın